ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 10112258
*
nr 1011 2258
Pigtittare
höjd: 65 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2016
kl 18:51:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 19:52:54
1
100 kr
11/1 16:58:28
2
Vinnande bud
11/1 17:00:16
1
200 kr
11/1 17:00:16
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:13
-
8098 Blyerts
Signerad, porträtt, yttermått inklusive ram: 29x22cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:57
-
8155 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:47
-
8043 Koffert
White star line. Längd: 93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8161 Konsoler
10 st. Trä. Diameter: 9-22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:25
-
8221 Konsoler
ett par, Märkta 1883, målade. Höjd: 19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:26
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 1011 2258
Pigtittare
höjd: 65 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 19:52:54 | 1 | 100 kr |
11/1 16:58:28 | 2 | Vinnande bud |
11/1 17:00:16 | 1 | 200 kr |
11/1 17:00:16 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:13 -
8098 Blyerts
Signerad, porträtt, yttermått inklusive ram: 29x22cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:57 -
8155 Dekorelement
2 st, Asiatiska, nutida, trä, 92x92 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:47
-
8043 Koffert
White star line. Längd: 93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8161 Konsoler
10 st. Trä. Diameter: 9-22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:25 -
8221 Konsoler
ett par, Märkta 1883, målade. Höjd: 19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:26